زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب در هر دستگاه تصفیه آب خانگی با هر برندی متفاوت است. بطور کلی زمان تعویض فیلترها از زمان نصب فیلتر جدید یا نصب دستگاه آغاز می شود و هر فیلتر در زمان خودش باید تعویض شود. در صورت عدم تعویض بموقع هر یک از فیلترهای تصفیه آب، عملیات تصفیه و پیش تصفیه بدرستی انجام نشده و باعث کاهش راندمان و طول عمر سایر فیلترها مخصوصا ممبران شده و آب خروجی کیفیت مناسبی نخواهد داشت.

دستگاه های تصفیه آب عموما 6 مرحله ای هستند و از طرفی تمام تصفیه کننده های آب از تعدادی فیلتر پیش تصفیه و یک فیلتر ممبران تشکیل شده اند.
فیلترهای پیش تصفیه شامل : فیلتر pp – فیلتر اکتیو کربن – فیلتر کربن بلوک – فیلتر پست اکتیو – فیلتر مینرال (در دستگاه تصفیه آب سانتک فیلتر پست اکتیو و مینرال ترکیب شده اند)

زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب در هر دستگاه تصفیه آب خانگی با هر برندی متفاوت است به عنوان مثال در دستگاه تصفیه آب سانتک به ترتیب:
- فیلتر پلی پروپیلن: 3 تا 6 ماه
- فیلتر اکتیو کربن(کربن فعال گرانول) : 12 تا 24 ماه
- فیلتر کربن بلوک : 6 تا 12 ماه
- فیلتر پست اکتیو و مینرال : 6 تا 12 ماه
- فیلتر ممبران : 1 تا 2 سال

نـکـتـه اول: این اعداد در سایر دستگاه های تصفیه آب متغییر است.
نـکـتـه دوم: با تعویض بموقع فیلترها، عملکرد سایر فیلترها حفظ خواهد شد.
نـکـتـه سوم: افت فشار آب، سبب کاهش عمر پمپ، ممبران و سایر فیلترها خواهد بود.

طول عمر فیلترها نشان از کیفیت و مرغوبیت جنس فیلترهاست. به عنوان مثال جنس فیلترکربن فعال گرانول میبایست از بهترین جنس کربن فعال که پوست نارگیل است تهیه شود که در بسیاری از دستگاه های تصفیه آب این جنس در فیلتر کربن استفاده نمی شود و مشتری کاملا از این موضوع غافل است.
در دستگاه تصفیه آب سانتک تمامی فیلترهای بکار رفته ، ساخت کشورهای ژاپن و کره با بهترین متریال ممکن هستند از جمله فیلتر ممبران خانگی که قلب اصلی موجود در تصفیه آب بحساب می آید، ساخت شرکت ال جی کم کره یکی از برندهای معتبر و جهانی در حوزه ممبران و تصفیه آب است. از جمله ویژگی های این فیلتر ممبران میتوان به طول عمر بالا، دارا بودن استانداردهای بهداشتی جهانی و کیفیت بالا در حذف املاح تا 0.00001 میکرون اشاره کرد.

شما با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی سانتک در طول یک سال به جز فیلتر pp (2تا3 بار در سال تعویض می شود) یکبار نیاز به تعویض فیلترها خواهید داشت که این موضوع از لحاظ اقتصادی برای مصرف کننده بصرفه خواهد بود. علاوه بر این موضوع در هنگام نصب هر یک از فیلترها نیاز به نصاب نخواهید داشت و براحتی میتوانید با یک چرخش ساده فیلترهای پیش تصفیه را تعویض نمایید. پیشنهاد میکنیم کلیپ تعویض فیلتر تصفیه آب سانتک را حتی برای یکبار هم که شده مشاهده نمایید.

لطفا با تماشای نظرات خریداران دستگاه تصفیه آب خانگی سانتک و ارسال نظرات خود در بخش محصولات، مارا یاری دهید.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
1 دیدگاه
مرتب شده بر اساس آخرین دیدگاه ها
    محمدی | چهارشنبه, 25 تیر 99
    سلام من یک سال فیلترها تعویض نکردم چی کار باید بکنم
    پاسخ نویسنده: