چه نوع دستگاه تصفیه آب خانگی برایتان مناسب است؟

چه نوع دستگاه تصفیه آب خانگی برایتان مناسب است؟

چه نوع دستگاه تصفیه آب خانگی برایتان مناسب است؟

همیشه افراد در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی دچار سردرگمی می شوند. اما نکته مهم اینجاست که نباید در انتخاب نوع دستگاه تصفیه آب خانگی در دام تبلیغات بیفتید. هر سایتی انواع زیادی از دستگاه های تصفیه آب را در اختیار شما می گذارد و اصلا به کیفیت محصولات خود توجه نمی کنند. وقتی یک فرد مطلع به طور دقیق نگاه می کند، متوجه می شود که محصولات فقط تنوع زیادی دارند و به عرضه محصول با کیفیت توجهی نشده است. به جای تعداد دستگاه، به کیفیت آنها توجه داشته باشید! چون کیفیت دستگاه تصفیه آب خانگی تنها چیزی است که باعث کیفیت آب مصرفی شما می شود. شرکت سانتک آرکا صنعت با ارائه محصولات با کیفیت شما را از سردرگمی در انتخاب و مخارج ثانویه بعد از استفاده نجات می دهد.

چه چیز هایی در تبلیغات گفته نمی شود؟

فروشگاه ها و سایت های آنلاین فروش دستگاه تصفیه آب خانگی گزینه های زیادی برای فروش ارائه می دهند. مشتریان خوشحالند که تنوع در انتخاب دارند، اما فراموش می کنند که کیفیت کالا حرف اصلی را می گوید. تبلیغات بسیار متنوع هستند اما به نکاتی در آنها بیان نمی شود و مشتری از آنها غافل می شود و بعد از خرید متوجه آن نکات می شود اما دیگر کار از کار گذشته است!

 • 1- در مورد، اتصالات و جنس لوله ها صحبت نمی شود در عوض از ارزانی محصول می گویند.
 • 2- در مورد گارانتی و مدت زمان کار سالم یا عمر دستگاه حرفی نمی گویند و در عوض از تخفیف ها می گویند.
 • 3- در مورد اتلاف آب توسط دستگاه خود چیزی بیان نمی کنند.
 • 4- از جنس فیلتر ها چیزی نمی گویند چون لازم است به علت کیفیت پایین سریع آنها را تعویض کنید.

پس از خرید دستگاه تصفیه آب به چه نکاتی توجه کنیم

 • 1- در حین نصب دستگاه تصفیه آب خانگی خودتان حضور داشته باشید و از تکنسین بخواهید تا ویژگی ها و شرایط نگهداری را توضیح دهد.
 • 2- نشتی ها را بررسی کنید. زیرا افراد محلی در نصب عجله دارند و ممکن است اتصالات محکم نشده باشد.
 • 3- در مصرف آب و برق صرفه جویی کنید. برای این کار یکبار دستگاه تصفیه آب را خاموش کنید و آن را کاملاً با آب تصفیه شده پر کنید. برخی از تصفیه کننده ها در صورت عدم استفاده در طی چند ساعت مجدداً آب فیلتر شده را تصفیه می کنند.
 • 4- استفاده از فاضلاب دستگاه. می توانید برای شستن ظروف، لباس و وسایل نقلیه از آن استفاده کنید.
 • 5- شیر نازل آب را تمیز کنید. کثیف بودن شیر نازل باعث ناسالم شدن آب آشامیدنی می شود.
 • 6- فیلتر ها را به موقع تعویض کنید.
 • 7- هزینه تعمیر و نگهداری را یادداشت کنید تا متوجه تفاوت محصولات دستگاه تصفیه آب خانگی سانتک، با بقیه محصولات مشابه شوید و بتوانید اطرافیان را نیز در خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب راهنمایی کنید!

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی کدامند
 دستگاه تصفیه آب خانگی انواع مختلفی دارد. تنوع در مدل، ظرفیت، موارد استفاده، مارک و شیوه تصفیه آب است. برای مثال می توان چند نمونه از دستگاه های تصفیه آب را نام برد:

 • 1- دستگاه تصفیه آب که به سر شیر وصل می شود.
 • 2- دستگاه تصفیه آب  UF
 • 3- دستگاه تصفیه آب خانگی که در زیر سینک ظرفشویی جا می گیرد.
 • 4- دستگاه تصفیه آب خانگی که روی کابینت یا میز قرار می گیرد.
 • 5- دستگاه مخصوص ورودی آب ساختمان

فرآیند تصفیه آب چگونه است؟

در دستگاه تصفیه آب خانگی ابتدا مواد درشت تر مانند گچ و آهک موجود در آب گرفته می شوند، سپس مواد دیگری که بسیار ریزتر هستند از آب جدا می شوند. دستگاه های تصفیه کلر موجود در آب را نیز جدا می کند و بو و مزه آن را از بین می برد. در فرآیند تصفیه آب تمام مواد مضر و سمی که سلامت بدن را تهدید می کند، گرفته می شود. اما اینکه چه نوع موادی از آب گرفته می شود، به طور کلی به نوع سیستم دستگاه بستگی دارد.

بهترین دستگاه تصفیه آب

از بین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی کدام یک بهتر است؟ قبل از اینکه بهترین دستگاه تصفیه آب را مشخص کنید، باید ویژگی آب منطقه خود شامل درصد املاح، شوری و آلودگی را بدانید. چون بعضی از دستگاه های تصفیه ممکن است جوابگوی نیاز شما نباشند.

به طور معمول سیستم عملکرد دستگاه تصفیه آب به دو طریق مختلف است:

 1. 1- دستگاه تصفیه با سیستم فیلتراسیون
 2. 2- دستگاه تصفیه با سیستم RO یا سیستم اسمز معکوس

دستگاه شامل سیستم فیلتراسیون از چند فیلتر برای تصفیه آب استفاده می کند. این دستگاه  تصفیه تا حدودی مواد نامطلوب آب را فیلتر می کند. اما مسئله اصلی این است که، این ستگاه تصفیه فاقد قطعه صنعتی به نام ممبران است و نبود این قطعه باعث می شود که، توانایی دستگاه تصفیه آب کمتر از نوع اسمزی یا RO باشد.

ممبران در دستگاه تصفیه خانگی با تکنولوژیRO  اگر اورجینال و باکیفیت باشد در بهترین حالت املاح مضر کوچک تر از 0.00001 میکرون را از آب فیلتر می کند که، بقیه فیلترها قادر به حذف آنها نیستند. پس اگر توقع زیادی از دستگاه تصفیه دارید، باید دستگاهی با سیستم RO تهیه کنید. دستگاه شامل تکنولوژی RO به طور معمول پنج فیلتر دارند. اما در بهترین دستگاه تصفیه آب فیلتر کارآمد دیگری نیز برای افزودن املاح لازم و دادن طعم بوی طبیعی به آب استفاده می شود.

شرکت سانتک آرکا صنعت با امکان خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب، دستگاه هایی با کیفیت شامل تکنولوژی RO با شش فیلتر که طعم و مزه طبیعی آب را تغییر نمی دهد، به شما ارائه می دهد. سایت www.suntechsanat.com با قابلیت خرید آنلاین، پشتیبانی سریع و طولانی، گارانتی محصول و ارائه محصول باکیفیت در خدمت مشتریان عزیز است.

نتیجه گیری

هر روزه تبلیغات زیادی در رابطه با انواع دستگاه تصفیه آب خانگی در سایت های مختلف انجام می شود. اما به جای تنوع زیاد باید به دنبال محصولی با کیفیت و با قدرت تصفیه آب بالا و عمر طولانی باشید. بعضی وقت ها ممکن است قیمت پایین یا تخفیف ها شما را فریب دهد. اما باید توجه داشته باشید که محصولات بی کیفیت، دارای فیلتر های ارزان قیمت، اتصالات ضعیف و عمر کوتاه قطعات هستند و بعد از خرید مخارج زیادی را باید برایشان متحمل شوید. بهترین دستگاه تصفیه آب، دستگاهی است که با تکنولوژی RO کار می کند. چون قدرت تصفیه بالایی دارد و همه مواد مضر آب را می گیرد.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
1 دیدگاه
مرتب شده بر اساس آخرین دیدگاه ها