راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

برای خرید دستگاه تصفیه آب چه اطلاعاتی لازم است بدانید؟؟؟
مسلما شما تا الان وقت زیادی را در رابطه با راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب در جستجوی گوگل گذرانده اید، چون قصد خرید دستگاه تصفیه آب را داشته اید و تا الان وارد تعداد زیادی سایت های گوناگون با تنوع محصول متفاوت شده اید و کلی دستگاه تصفیه آب مختلف دیدید که حتی کارایی خیلی از این تصفیه کننده های آب را نمیدانید و سردرگم این موضوع هستید و با خودتون میگید که چه دستگاه تصفیه آبی بخرم که مناسب باشه که چند سال بخوبی کار بکنه و قیمت مناسبی و ... داشته باشد.


هدف از خرید هرگونه دستگاه تصفیه آب چیست

ابتدا قبل از هر نوع صحبتی، هدف از تصفیه آب و خرید هرگونه تصفیه کننده آب، بهبود کیفیت آب و تولید آب سالم و قابل شرب است. سپس شما مطابق این هدف نوع دستگاه تصفیه آب خود را با توجه به میزان، نوع و فرآیند تصفیه آب، محصول را بررسی میکنید و اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب در منزل ، اداره یا هر محل دیگری می نمایید.

آشنایی با انواع دستگاه تصفیه آب

بعد از این مباحثی که گفته شد شمارو با انواع دستگاه تصفیه آب آشنا میکنیم، بصورت واضح و شفاف دستگاه تصفیه آب دارای دو نوع خانگی و صنعتی است.
ابتدا به نوع اول یعنی دستگاه تصفیه آب خانگی می پردازیم، بدیهی است که این نوع تصفیه کننده آب در منزل و محیط های اداری استفاده می شود و دارای سه نوع دستگاه تصفیه آب زیرسینکی، دستگاه تصفیه آب رومیزی و سردوشی تصفیه آب تقسیم بندی می شوند.

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی
همانظور که از نام آن ها پیداست در زیر سینک ظرفشویی نصب و استفاده می شوند. در این نوع از دستگاه تصفیه آب، شیر برداشت آب جداگانه روی سینک ظرفشویی نصب می شود و آب تولید شده از دستگاه تصفیه با آب لوله کشی بطور کاملا جداگانه ای خارج می شوند. فرآیند تصفیه آب در اکثر این نوع تصفیه کننده های آب بصورت اسمز معکوس یا RO است(در رابطه با اسمز معکوس بیشتر بدانید) و مجهز به: تعداد فیلترهای پیش تصفیه مختلف مانند: پست کربن،پلی پروپیلن pp و...، مخزن، فیلتر ممبران و همچنین مراحل تصفیه آب متعددی چون 5 مرحله – 6 مرحله و... هستند به عنوان مثال دستگاه تصفیه آب 6 مرحله سانتک دارای 6 مرحله تصفیه آب به روش اسمز معکوس است. این دستگاه توانسته آبی سالم و با کیفیتی را بدلیل استفاده از مواد اولیه با کیفیت برتر ساخت کشورهای ژاپن و کره در قطعات و فیلترهای پیش تصفیه آن از جمله فیلتر ممبران شرکت ال جی با استاندارد های بهداشت جهانی و در ظرفیت های 50 ، 80 و 100 گالنی تولید کند.


پیشنهاد میکنیم حتما قابلیت های دستگاه تصفیه آب سانتک رو بررسی و مقایسه نمایید شمارو شگفت زده خواهد کرد.

در ادامه، دستگاه تصفیه آب زیر سینکی در تولید حجم بالایی از آب کاربرد دارد به نحوی که قادر است بخوبی خانوار با تعداد بالایی را جوابگو باشد.

موارد قابل توجه در رابطه با دستگاه تصفیه آب زیر سینکی:

 

 • 1- کیفیت تصفیه آب در این نوع از دستگاه های تصفیه آب خانگی بسیار بالا و مناسب است.
   
 • 2- جهت نصب نیاز به نصاب دارد پس هزینه نصب را در نظر بگیرید.
   
 • 3- معتبر بودن و شناخته شده بودن برند محصول مثلا در اکثر فروشگاه ها موجود و براحتی قابل دسترس باشد.
   
 • 4- اطمینان از موجود بودن فیلترهای پیش تصفیه، به این دلیل که نیاز است هر از مدتی فیلترها تعویض شوند.
   
 • 5- بهتر است فیلترها و سایر قطعات مصرفی، فابریک همان برندی باشد که دستگاه را خریداری کرده اید.
   
 • 6- خدمات پس از فروش معتبر و متعهد
   
 • 7- پشتیبانی مناسب که در صورت نیاز پاسخگوی نیاز شما باشند.

دستگاه تصفیه آب رومیزی

در این نوع از تصفیه کننده های آب که ظاهری شبیه کلمن دارند و روی میز یا سینک نصب می شوند. دستگاه تصفیه آب رومیزی دارای چند مرحله تصفیه آب به همراه فیلترهای پیش تصفیه استوانه ای شکل هستند که تعداد این فیلترها بسته به برند و محصول متفاوت است.

موارد قابل توجهی که میتوان گفت همانند دستگاه تصفیه آب زیرسینکی در رابطه با دستگاه تصفیه آب رومیزی هم صدق میکند.

در ادامه، حجم تولید آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب رومیزی به مراتب پایین تر است به نحوی که قادر است خانوارهایی با تعداد کمتری را جوابگو باشد.

نکته حائز اهمیت این است که نباید مبنای خرید یک دستگاه تصفیه آب رو براساس حجم تولید آب تصفیه شده قرار داد بلکه بهتر است دستگاه تصفیه آبی خریداری شود که بهترین کیفیت آب را تولید میکند. آب مستقیم بر سلامتی خود، خانواده و فرزندان مان تاثیر گزار است. پیشنهاد می شود مقاله اهمیت سلامت آب بر بدن را حتما مطالعه نمایید.

سردوش های تصفیه در شیر آب

این سردوش ها بر روی شیرآب سینک وصل می شوند. این سردوش ها در جهت کلرزدایی و حذف برخی املاح کاربرد دارند اما میزان کیفیت آب تصفیه شده به مراتب ضعیف تر از دستگاه های زیرسینکی و رومیزی است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

این دستگاه ها که در متراژ و ابعاد وسیع که به آن پلنت آب شیرین کن می گویند ساخته و به بهره برداری می رسند. بسته به نیاز حجم آب تولیدی به دو دسته صنعتی و نیمه صنعتی تقسیم می شوند. مقاصد و اهداف این دستگاه های صنعتی یا نیمه تولید حجم بالایی آب شیرین از آب های شور با املاح بسیار سنگین مثل آب چاه ها، آب دریا و ... کاربرد دارند. این دستگاه ها مورد استفاده در کشاورزی مانند شیرین سازی آب گلخانه ها، دامداری ها، آبیاری مزارع، شیلات همچنین در تصفیه خانه های فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.

نتیجه گیری نهایی:

 • 1- قبل از خرید دستگاه تصفیه آب حتما از کیفیت آب خروجی و فیلترهای پیش تصفیه و ممبران دستگاه تصفیه آب خود مطمئن شوید. دستگاه های تصفیه آب نامرغوب برای سلامت انسان بسیار مخرب و زیان وار است.
   
 • 2- دستگاه تصفیه آب را از شرکت معتبر با خدمات پس از فروش و پشتیبانی متعهد و گسترده خریداری کنید.
   
 • 3- دقت کنید دستگاه های تصفیه آب فیک و غیر اورجینال زیادی در بازار وجود دارند که حتی به اسم برند اصل با قیمت های گزافی فروخته می شوند گول قیمت های زیاد را نخورید.
   
 • 4- دستگاه تصفیه آب حتما بایستی دارای استاندارد های معتبر بهداشتی و کیفی مانند NSF ،CE،WATER QUALITY و... باشد.
   
 • 5- به هزینه های خرید فیلترها پیش تصفیه و فیلترهای ممبران دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید از مرغوبیت کالا مطمئن شوید.
   
 • 6- حتما قطعات و فیلترهای مصرفی هر دستگاهی را از همان برند خود محصول خریداری و نصب کنید.
مطالب پیشنهادی:
بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی
جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی
دستگاه تصفیه آب چیست

 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
0 دیدگاه