فواید نوشیدن آب سالم

فواید نوشیدن آب سالم

فواید نوشیدن آب سالم

نوشیدن آب سالم بطور منظم برای بدن مفید است و سبب حفظ سلامت بدن و دوری از بسیاری بیماری ها حتی کرونا می شود. اما سوالی که پیش می آید، آب سالم چه نوع آبی است ؟ آب سالم عاری از املاح مضر مانند کلر - نیترات – آرسنیک – میزان بالای کلسیم و عوامل بیماری زا شامل : انگل – ویروس – باکتری – میکروب ها و ... می باشد. اما در خیلی از مناطق شهری بدلیل پوسیدگی و کیفیت نامناسب اتصالات و انشعابات آب در منازل و ساختمان ها و یا وجود املاح مختلف معدنی و غیر معدنی مضر در آب ، کیفیت آب خروجی پایین آمده و حتی غیر قابل شرب است، به همین دلیل جهت بهره مندی از آب سالم و حفظ سلامت خود و خانواده، شما نیاز به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی پیدا میکنید که البته باید توجه کنید دستگاه تصفیه آب خریداری شده دارای استاندارد و کیفیت مناسب جهت تولید آب سالم را داشته باشد.

فواید نوشیدن آب سالم :

  • نوشیدن آب سالم سبب بهبود عملکرد دستگاه گوارش: آب سالم سبب سهولت حرکت مواد دفعی در روده می شود و از بروز یبوست پیشگیری می کند، در واقع آب سالم نیز همانند فیبرها موجب افزایش کارایی دستگاه گوارش می شود.

  • نوشیدن آب سالم و سلامت پوست : قبل از هر چیز باید بدانید آب منبع خوبی برای سلامت پوست است و با از بین بردن سموم بدن باعث شفافیت طبیعی پوست شما خواهد شد. خطوط ریز و شیارهای پوست به هنگام کمبود آب بیشتر و عمیق تر می شوند.

  • نوشیدن آب سالم و سلامت قلب : طی تحقیق نشریه اپیدمیولوژی، احتمال مرگ ناشی از حملات قلبی، در کسانیکه روزانه 5 لیوان در روز آب سالم می نوشند نسبت به کسانیکه کمتر از 2 لیوان در روز آب می نوشند 41 درصد کاهش می یابد.

  • نوشیدن آب سالم و سوزش معده : یکی از فواید نوشیدن آب سالم جلوگیری و کاهش سوزش معده است. برخی اوقات سوزش معده بدلیل افزایش اسیدی شدن محیط و جداره معده است که با مصرف آب سالم بدلیل ماهیت بازی و املاح مفیدی که دارد میزان اسیدی بودن محیط معده را به تعادل رسانده و سوزش معده کاهش و بر طرف می سازد.

  • نوشیدن آب سالم و کاهش کمر درد : نوشیدن آب سالم تاثیرر بسزایی در کاهش کمر درد دارد. طبق مطالعات درد های قسمت پایینی کمر . آرتریت ستون فقرات نشانه کمبود آب در ستون مهره ها و دیسک ها می باشد که با مصرف آب سالم این دردها کاهش می یابد.

  • نوشیدن آب سالم و پیشگیری از کرونا : نوشیدن منظم آب سالم سبب جلوگیری از ابتلا به کرونا می شود، اگر به طور منظم آب سالم در روز ننوشیم  این ویروس می تواند از طریق تنفس به حلق وارد شده سپس به ریه برسد و سبب بروز بیماری کرونا در بدن شود، اما با نوشیدن آب سالم بطور منظم این ویروس از طریق بزاق دهان وارد معده شده و از بین می رود. علت این موضوع این است که بدلیل وجود غشای چربی که در سطح ویروس وجود دارد توانایی تحمل در برابر اسید معده را نداشته و از بین می رود.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
0 دیدگاه