۰۹۱۲۹۲۱۲۱۱۷ پنجشنبه - 23-آبان
مقالات حوزه تصفیه آب

مقالات حوزه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب چیست؟|دستگاه تصفیه آب|تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب چیست؟

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1397/12/20

دستگاه‌ تصفیه آب چیست؟

دستگاه تصفیه آب اقسام مختلفی چون تصفیه آب خانگی و صنعتی دارند که هرکدام برای شرایط خاصی کاربرد خواهند داشت برای مثال در خانه‌ها معمولا از دستگاه‌های تصفیه آب زیرسینکی استفاده می‌شود. همانطور که از نام آن‌ها پیداست، این دستگاه زیر سینک ظرفشویی نصب می‌شوند و آب تصفیه شده‌ی آشامیدنی از لوله‌ و شیرآب بصورت کاملا جداگانه خارج می‌شود. این نوع تصفیه‌کننده آب معمولا از سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس یا (RO) بهره می‌برد و مجهز به چندین فیلتر پیش تصفیه و فیلتر ممبران نیز است.

ساختار و اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی

ساختار و اجزای دستگاه تصفیه آب

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1397/12/26

ساختار و اجزای دستگاه تصفیه آب متناسب با تنوعی که وجود دارد متفاوت است اما به طور کلی می‌تواند شامل فیلتر کربن اکتیو، لامپ فرابنفش (UV)، اسمز معکوس، واحد تقطیر یا هر فرآیند جداسازی دیگری باشد. گوناگونی فیلترهای تصفیه آب باتوجه به نوع دستگاه،شرکت سازنده، نوع آب موجود بسیار زیاد است و میبایست حتما جهت خرید و تهیه فیلترها دقت لازم را بعمل آورد...

علت استفاده از دستگاه تصفیه آب در منزل

علت استفاده از دستگاه تصفیه آب در منزل

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1397/12/27

علت استفاده از دستگاه تصفیه آب در منزل می تواند دلایل متعددی داشته باشد اما دلیل اصلی استفاده از دستگاه تصفیه آب در منزل عدم آب شرب مورد نیاز و تبدیل آن به آب قابل شرب نیست، بلکه ممکن است ناشی از تغییر در مزه ، رنگ ، بو و همچنین ورود انواع آلودگی ها و انواع رسوبات در طی مسیرهای طولانی عبور آب از سیستم ها و کانال های شهری تا منازل موجب نارضایتی و علل استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب در منزل باشد. دستگاه تصفیه آب خانگی یک کارخانه کوچک تصفیه کننده آب در منازل است چرا که بدلیل قرار گیری در مسیر ورودی آب به منازل، آب را تصفیه و املاح مضری چون کلر و نیترات، جامدات معلق مانند شن و ماسه و رسوبات ناشی از زنگ زدگی و ... از آب خارج و عاری میسازد.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/01/28

کسب اطلاعات کافی برای آن دسته از کسانیکه نیاز به خرید دستگاه تصفیه آب در منزل خود دارند یک موضوع مهمی است چراکه وجود انواع برند­ها و مدل­های مختلف دستگاه تصفیه آب در بازار، نحوه عملکرد و از همه مهمتر قیمت خرید دستگاه تصفیه آب و هزینه ­های خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب از نظر اقتصادی یک امر بسیار مهم برای مصرف کننده تلقی می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را نسبت به موضوعات : کاربرد دستگاه تصفیه آب، راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب مناسب و معتبر و در آخر معرفی یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی بپردازیم.

استانداردهای دستگاه تصفیه آب خانگی

استانداردهای دستگاه تصفیه آب خانگی

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/03/11

استانداردهای دستگاه تصفیه آب خانگی ، ممبران های خانگی و فیلترهای پیش تصفیه دارای تنوع بخصوصی در زمینه های مختلفی چون بهداشتی، ارزیابی کیفی و عملکردی و ... می باشد. از جمله استانداردهای مهم در دستگاه تصفیه آب خانگی ، فیلتر ممبران و فیلترهای پیش تصفیه NSF می باشند.

اهمیت سلامت آب بر بدن

اهمیت سلامت آب بر بدن

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/04/22

امروزه اهمیت سلامت آب مصرفی بر هیچکس پوشیده نیست چراکه بیشتر از 70 درصد وزن بدن را آب تشکیل داده و بصورت مستقیم و غیر مستقیم بر سلامت و فعالیت های تمامی اندام های بدن از جمله: کلیه، قلب، مغز، معده، پوست و ... در تمامی سنین تاثیر گزار است و در صورت مصرف آب آلوده بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی ، کلیوی ، گوارشی ، پوستی و ... براحتی به بدن انتقال میابند.

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی|فیلم آموزشی نصب دستگاه تصفیه آب

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی با فیلم آموزشی

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/05/05

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی با فیلم آموزشی

جهت نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب خانگی مدل سانتک مراحل زیر را قدم به قدم پیش ببرید:

برای مشاهده مراحل نصب لطفا مقاله کامل را مطالعه کنید.

ممبران صنعتی|ممبران دریایی|ممبران نیمه صنعتی

ممبران صنعتی

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/05/23

ممبران صنعتی و کامپوزیتی شرکت LG Chem با استفاده از تکنولوژی مبتکرانه لایه نازک پلی آمید (TFN) با ذرات نانو تقویت، بهینه و تجاری سازی شده است.
شرکت LG Chem خط تولید کامل ممبران های اسمز معکوس
(RO) کامپوزیتی ممبران آب دریا (SW)، ممبران آب لب شور (BW) و ممبران خانگی (TW) را با دانش طراحی   Nano H2O در کره جنوبی احداث نموده است.

 

مزایای مصرف آب|مزایای خوردن آب|مزایای نوشیدن آب

مزایای مصرف آب

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/06/20

مزایای مصرف آب

هر سلول از بدن ما برای درست عمل کردن به آب نیاز دارد و هر عمل متابولیک (سوخت و ساز مواد غذایی) در بدن نیز تشنه آن است. تغریبا 55% تا 75% از حجم بدن از آب تشکیل شده است و اگر آبی که در روز از طریق نفس کشیدن، عرق کردن و ادرار را از دست میدهیم را حدود 8 لیوان فرض کنیم ضروری است که این آب را با خوردن آب جبران کنیم.

در این مقاله قصد داریم تا به فواید نوشیدن آب ، میانگین مصرف آب برای هر فرد و نحوه نوشیدن آب و تاثیر آن در قبل یا بعد از خواب بپردازیم.

بهترین راه تقویت پوست و مو

بهترین راه تقویت پوست و مو

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/07/09

  • اگر بدنبال سلامت پوست و مو خود هستید و از جمله دسته کسانی هستید که سلامت پوست و مو برایتان خیلی مهم هست مخصوصا خانم ها، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با روش های خیلی ساده که کمتر بهش توجه میشه بتوانید گامی بزرگ در جهت سلامت پوست و مو خود بردارید.

بیماری های منتقله از آب

80 درصد از بیماری ها توسط آب منتقل میشود

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/07/13

به گفته پایگاه اینترنتی سازمان بهداشت جهانی، 80درصد بیماری ها توسط آب قابل انتقال است این در حالی است که 14000 نفر در سراسر جهان بر اثر آلودگی آب، جان خود را از دست میدهند بنابراین آلودگی آب یک مشکل بزرگ جهانی تلقی می شود. برآوردی که بعمل آمده حاکی از این است در کشورهای جهان سومی میزان تلفات تا 80 درصد بیشتر از کشورهای صنعتی است.

جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران - دستگاه تصفیه آب خانگی - دستگاه تصفیه آب

جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/07/29

یکی از جدیدترین دستگاه های تصفیه آب خانگی حال حاضر در ایران میتوان به جرات دستگاه تصفیه آب خانگی سانتک را نام برد.

این دستگاه با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و دارای ویژگی های منحصر بفردی است که با دستگاه های خارجی براحتی قابل رقابت است.

چه دستگاه تصفیه آبی بخریم

چه دستگاه تصفیه آبی بخریم

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/08/06

چه دستگاه تصفیه آبی بخریم یا اصلا به چه دستگاه تصفیه آبی اعتماد کنیم؟

دستگاه تصفیه آب مناسب دارای پارامترهای زیادی از جانب خریدار و محصول است چراکه امروزه برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی مطمئن باید به پیشینه برند ، عملکرد دستگاه ، کیفیت آب خروجی ، نوع استفاده و شرایط کاربری خریدار از محصول ، کیفیت محصول ، دارا بودن استانداردهای مربوطه ، ویژگی ­های منحصربفرد محصول و ... دقت بسیار زیادی کرد همچنین با تحقیق و بدست آوردن اطلاعات فنی از بازار و سایت های معتبر نسبت به خرید دستگاه تصفیه آب اقدام کرد.

از شیر آب استفاده کن اما از دستگاه تصفیه آب نامرغوب استفاده نکن!!!

از شیر آب استفاده کن اما از دستگاه تصفیه آب نامرغوب استفاده نکن!!!

نویسنده: سانتک صنعت | تاریخ انتشار: 1398/08/20

علت اینکه میگن از شیر آب استفاده کن اما از دستگاه تصفیه آب نامرغوب استفاده نکن چیه؟؟

بدلیل وجود تنوع بسیار بالایی که این دستگاه ها در بازار دارند ، شناخت دستگاه تصفیه آب با کیفیت از تصفیه کننده آب نامرغوب کمی مشکل شده و از طرفی عدم اطلاعات کافی مردم هم از خرید یک دستگاه تصفیه آب خوب به نحوی این مشکل رو دو چندان کرده ، خیلی از دستگاه های تصفیه آبی که در ایران وجود دارند بی کیفیت و غیر اصل هستن که به اسم اورجینال و اصل بفروش میرسند و حتی با زدن برچسب های تقلبی باعث گول زدن خریداران میشوند.