۰۹۱۲۹۲۱۲۱۱۷ سه شنبه - 29-مرداد

استانداردهای دستگاه تصفیه آب خانگی

استانداردهای دستگاه تصفیه آب خانگی ، ممبران های خانگی و فیلترهای پیش تصفیه دارای تنوع بخصوصی در زمینه های مختلفی چون بهداشتی ، ارزیابی کیفی و عملکردی و ... می باشد. از جمله استانداردهای مهم در دستگاه تصفیه آب خانگی ، فیلتر ممبران و فیلترهای پیش تصفیه NSF می باشند.

 

 

استاندارد دستگاه تصفیه آب خانگی|استاندارد دستگاه تصفیه آب
 

 

 

نشان استاندارد NSF58 چیست؟
 

یکی از بنیادهای بهداشتی بین المللی که سازمانی مستقل و غیر انتفاعی است و به توسعه استانداردهای بهداشتی با همکاری  سازمانهای بین المللی دیگر از قبیل ANSI می پردازد سازمان NSF می باشد.

باتوجه به استفاده از دستگاه های تصفیه آب در نقاط مختلف جهان و لزوم استاندارد سازی و مقایسه کیفی و عملکردی بین محصولات مختلف، در زمینه دستگاه های تصفیه آب خانگی استاندارد NSF/ANSI 58 تدوین و توسط آزمایشگاه های معتبر NSF در سراسر دنیا قابل انجام می باشد.
 

 

نحوه انجام تست محصول

بدین گونه است که محلولی با آلودگی های میکروبی و ارگانیک، فلزات سنگین، املاح و یون های فلزی و رادیواکتیوی به دستگاه (ممبران) وارد شده و میزان حذف این املاح بررسی و گزارش می شود. میزان حذف قابل قبول املاح مختلف در این تست بین 90 تا 98 درصد می باشد.
 


 

نکات قابل توجه:

- برای دستگاه های تصفیه آب خانگی و ممبران خانگی می بایست تست شماره 58 انجام پذیرد و در گزارش قید شود.

 

- چگونگی نمایش دارا بودن نشان استاندارد بهداشت جهانی NSF58 در محصول می بایست از سایت این سازمان به نشانی www.nsf.org اقدام نمود و تنها به مشاهده نشان و گواهینامه اکتفا نکرد.

لذا پس از ورود به سایت مذکور  بر روی گزینهچگونگی نمایش دارا بودن نشان nsfکلیک کنید و سپس در صفحه جدید بر روی کادر search company کلیک و نام شرکت سازنده را تایپ کنید به همین سادگی می توانید از صحت برخوردار بودن شرکت سازنده آگاهی یابید.

 

نمونه ای از گواهی استاندارد بین المللی NSF58 شرکت LGChem

گواهی بین المللی شرکت ال جی کم

 


نشان استاندارد NSF42 چیست؟


استاندارد NSF/ANSI 42 یکی از استانداردهای مهم در زمینه ارزیابی ایمنی و صحت عملکرد فیلترهای خانگی می باشد. این استاندارد حداقل های مورد نیاز برای یک سیستم تصفیه را در خصوص آلودگی های که بر سلامتی تاثیر می گذارند از قبیل کلرین، مزه، کدورت، ذرات معلق، کلرامین، آهن، منگنز، سولفات هیدرژن، PH و روی مشخص می نماید. این تست عموما بر روی فیلترهای کربن فعال انجام می پذیرد.

 

برچسب ها: استاندارد دستگاه تصفیه آب - استاندارد دستگاه تصفیه آب خانگی - دستگاه تصفیه آب - دستگاه تصفیه آب خانگی - خرید دستگاه تصفیه آب خانگی