۰۹۱۲۹۲۱۲۱۱۷ موبایل روزشمار دوشنبه ، 30-اردیبهشت

دستگاه تصفیه آب چیست

دستگاه تصفیه آب چیست
آلودگی آب در سراسر جهان به عنوان یک معضل بزرگ در سلامتی انسان مورد توجه بوده و هست.امروزه به دلیل آلودگی آب ها، تصفیه و پالایش آب های آلوده و مورد مصرف انسان امری ضروری بشمار می آید . دستگاه تصفیه آب چه در حوزه خانگی و صنعتی هردو دارای یک هدف یعنی تصفیه آب آلوده و تولید آب مناسب،سالم و قابل شرب هستند که بطور خلاصه به این موضوع در قالب یک مقاله می پردازیم.

 

- تعریف کلی و جامع تصفیه آب:

تصفیه آب (به انگلیسی: Water Treatment)، هر فرآیندی است که کیفیت آب را بهبود می‌بخشد تا آن را برای یک هدف خاص مناسب‌تر سازد. هدف استفاده نهایی ممکن است نوشیدن، تأمین آب صنعتی، آبیاری، نگهداری جریان رودخانه، تفریح با آب یا بسیاری از کاربردهای دیگر، از جمله بازگرداندن به صورت امن به محیط زیست باشد. تصفیه آب آلاینده‌ها و اجزای نامطلوب را حذف می‌کند یا غلظت آنها را کاهش می‌دهد به طوری که آب برای استفاده مورد نظر مناسب می‌شود.

 

دستگاه تصفیه آب واژه و کلمه ای که در دو مقیاس یا سیستم : صنعتی و خانگی تقسیم شوند، با تصفیه و حذف املاح و عناصر مضر موجود در آب و همچنین افزایش عناصر کلسیم و منیزیم و سایر املاح مفید به حد لازم در آب می تواند گامی مهم در سلامتی و بهداشت و همچنین بهبود طعم و مزه و نهایتا آب قابل شرب و مصرف بشر قدم مهمی بردارد.

 

- تصفیه آب آشامیدنی:

همانطور که گفته شد یکی از اهداف مهم تصفیه آب ،تامین آب آشامیدنی سالم و مناسب است.
تصفیه آب برای تولید آب آشامیدنی شامل حذف آلاینده‌ها از آب ورودی برای تولید آبی است که به اندازه کافی برای مصرف انسان بدون خطر کوتاه مدت یا بلند مدت بر سلامتی انسان باشد. موادی که در طول فرآیند تصفیه آب آشامیدنی حذف می‌شوند عبارتند از: جامدات معلق، باکتری‌ها، جلبک‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و مواد معدنی سنگین و مضر مانند نیترات و منگنز.

فرآیندهای مربوط به حذف آلاینده‌ها شامل فرایندهای فیزیکی مانند ته‌نشینی و فیلتراسیون، فرآیندهای شیمیایی مانند ضد عفونی و انعقاد و فرایندهای بیولوژیکی مانند فیلتر کردن آهسته شن و ماسه است.

 

 

برچسب ها: دستگاه تصفیه آب چیست _ آلودگی آب_ سلامتی انسان _ دستگاه تصفیه آب _ تصفیه آب آشامیدنی _ تصفیه آب _ تصفیه آب خانگی _ تصفیه آب صنعتی  _ بهترین دستگاه تصفیه آب خانگیخرید دستگاه تصفیه آب خانگیعلت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی در منزل